Obsahový Marketing

Content marketing alebo tiež obsahový marketing zahŕňa tvorbu relevantného obsahu, pre cieľovú skupinu. Okrem copywritingu, obsah môže mať aj vizuálnu formu. Vhodné sú napríklad infografiky, videá a animácie, ktoré vhodne dopĺňajú ponúkaný obsah. Najčastejším miestom na tvorbu vlastného obsahu je firemný blog, pomocou ktorého môžete osloviť potencionálnych zákazníkov. Jeho obsah by mal byť optimalizovaný podľa SEO pravidiel, aby sa zabezpečil ten správny účinok.

Hodnotný obsah

Hodnotný obsah bude ľudí vždy zaujímať. Preto vyhľadávač zobrazuje taký, ktorý je pre užívateľa pri vyhľadávaní pravdepodobne najzaujímavejší. Keďže obsahu na internete stále pribúda, bude stále ťažšie niekoho zaujať aj v budúcnosti. Nato je už potrebná stratégia v oblasti obsahového marketingu. Obsahová stratégia špecifikuje, ako sa správny obsah dostane k správnej cieľovej skupine.

Copywriting

Copywriting je písanie marketingových textov pre cieľovú skupinu. Či už vlastníte blog, posielate newsletter alebo máte webovú stránku, všade potrebujete texty, ktoré oslovia vašu cieľovú skupinu. Okrem štylisticky zaujímavého textu je dôležité, aby text obsahoval kľúčové slová v zmysle pravidiel SEO.

Obrazový materiál

K textu neodmysliteľne patrí aj obrazový materiál, ktorý ho vhodne dopĺňa a zvýši záujem čitateľov aj po vizuálnej stránke. Môže ísť o vhodnú fotografiu, grafiku alebo aj video. Záleží na konkrétnom kontexte. Platí zásada, že pomer textu a obrazového materiálu by mal byť vyvážený. To všetko by mal obsahovať kvalitný copywriting.

Čo vám to prinesie?

Ak plánujete zlepšiť svoje šance v internetovom priestore, nezaobídete sa bez kvalitného obsahového marketingu. Pripraviť hodnotný obsah nie je jednoduché. Podávame vám pomocnú ruku aj v tejto oblasti.

Tvorba obsahu

Ak sú vaše ciele niektoré vedené oblasti potrebujete tvoriť obsah. Budovať záujem o produktoch Zvyšovať povedomia o značke Vytvoriť nové skupiny zákazníkov Udržať a zlepšovať vzťahy Zvyšovať tržby od klientov

Pod jednou strechou

Všetky činnosti obsahového marketingu môžete dostať u nás. Obsahový plán na mieru Príprava článkov podľa zadania Dodanie doplňujúcich fotografií Publikovanie článkov v systéme Distribúciu obsahu na internete

Distribúcia obsahu

Pomôžeme vám s propagáciou vytvoreného obsahu. V globálnom svete internetu neustále vzniká nový obsah a preto je dôležité vedieť, ako dostať váš obsah k potencionálnym zákazníkom. Dá sa to urobiť niekoľkými kanálmi. Poznáme osvedčené postupy, ako vhodne zvýšiť dosah pomocou newsletera, sociálnych sietí alebo propagácie.

Vyhodnotenie

V tejto fáze už “zbierame ovocie” našej práce v podobe návštevnosti, zlepšenia povedomia a zlepšenia pozícií v hľadanosti vo vyhľadávačoch. Výsledok content marketingu by mal klient pocítiť nielen v týchto parametroch ale aj finančne.